صفحه اصلی / اخبار بازی / بازی‌بازان سی هزار نسخه از Cyberpunk 2077 را پس فرستاده‌اند
بازی‌بازان سی هزار نسخه از Cyberpunk 2077 را پس فرستاده‌اند

بازی‌بازان سی هزار نسخه از Cyberpunk 2077 را پس فرستاده‌اند

بدون شک اتفاقات هنگام عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 تا مدت‌ها در یادها باقی خواهد ماند. این عنوان که بر خلاف ادعای سازندگان نتوانست مورد رضایت بازی‌بازان قرار گیرد، دچار حواشی و مشکلات بسیاری شد و عواقب فاجعه‌باری را به همراه داشت.

همان‌طور که گفته شد، بازی Cyberpunk 2077 نه تنها به خاطر مشکلات فنی بسیار، باگ‌های فراوان و عملکرد غیر قابل تحمل بر روی کنسول‌های نسل هشتمی توسط بازی‌بازان و منتقدین مورد اعتراض قرار گرفت بلکه شرکت سازنده‌ی آن نیز به علت تبلیغات غیر واقعی و وعده‌های عملی نشده، به شدت مورد حمله واقع شد. در نهایت اعتراض‌های بسیاری از بازی‌بازان که با مشاهده‌ی تبلیغات به پیش خرید بازی پرداخته بودند، سبب شد شرکت سونی این عنوان را از فروشگاه خود حذف نماید و به نظر می‌رسد تا رسیدن به کیفیت استاندارد نیز اقدام به برگرداندن آن نکند.

از طرفی شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) که اعتبار خود را در خطر دیده بود، به بازی‌بازان ناراضی اعلام کرد که تمامی هزینه‌ی پرداخت شده توسط آن‌ها برگشت داده می‌شود. حال این شرکت لهستانی، در گزارشی به بیان جزئیات این بازپس‌گیری پرداخته است.

شرکت سی‌دی پراجکت رد در گزارش مالی اخیر خود تأیید کرد که تاکنون بیش از سی هزار نسخه از بازی Cyberpunk 2077 را پس گرفته است. در طی جلسه‌ی شرکت سی‌دی پراجکت رد با سرمایه گذاران، آن‌ها اظهار داشتند که تقریباً ۲٫۲۳ میلیون دلار برای برنامه‌ی Help Me Refund که از طریق وب‌سایت GamesIndustry اجرا شده بود، هزینه کردند اما جزئیات بیشتر آخرین گزارش‌های مالی نشان می‌دهند که با احتساب بازپرداخت‌های انجام شده به خرده‌فروشان، خسارت‌های پیش‌بینی شده برای آینده و بازپرداخت‌های اضافی، کل ضرر وارد شده به شرکت سی‌دی پراجکت رد تقریبا ۵۱٫۲ میلیون دلار است.

با این که رقم خسارت وارد شده در نوع خود بی‌سابقه است اما با توجه به میزان فروش بازی Cyberpunk 2077 تا پایان سال ۲۰۲۰، می‌توان گفت که شرکت سی‌دی پراجکت رد همچنان از فروش این بازی در سود به سر می‌برد. با این حال از دست رفتن اعتبار این شرکت که برای کسب درآمد از کنسول‌های نسل هشتمی و با تبلیغات غیر واقعی صورت گرفت، باعث کاهش چشم‌گیرتر سهام آن شده است و اثرات آن را تا چندین سال بعد بر روند کاری این مجموعه شاهد خواهیم بود.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

کد امنیتی *