صفحه اصلی / اخبار بازی / قابلیت FidelityFX هم‌اکنون برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس است
قابلیت FidelityFX هم‌اکنون برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس است

قابلیت FidelityFX هم‌اکنون برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس است

همان‌طور که می‌دانید، شرکت AMD همکاری نزدیکی با کمپانی‌های سونی و مایکروسافت در ارائه‌ی فناوری‌های جدید برای کنسول‌ها دارد. در همین راستا، اخیراً قابلیت FidelityFX شرکت AMD برای کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت در دسترس قرار گرفته است.

در جریان رویداد زنده‌ی Game Stack، به صورت رسمی تایید شد که فناوری FidelityFX شرکت AMD برای استفاده‌ی توسعه‌دهندگان بر روی کنسول‌های نسل جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس قرار دارد. FidelityFX یک Toolkit برای کیفیت تصویر است که امکان پیاده‌سازی آسان تکنیک‌های مختلفی مانند انسداد محیط (Ambient Occlusion)، سایه‌زنی متغیر (Variable Shading) و تکنیک های شفاف‌سازی سفارشی AMD را فراهم می‌کند. این فناوری تا حدودی با فناوری DLSS شرکت انویدیا قابل مقایسه است.

شرکت AMD در همین راستا بیانیه‌ای را منتشر کرده که به شرح زیر است:

امروز خوشحالیم تا که اعلام کنیم که فناوری FidelityFX اکنون برای کنسول‌های نسل جدید ایکس‌باکس در دسترس است. این امر توسعه‌ی بازی‌های چند پلتفرمی را حتی نسبت به قبل راحت تر می‌کند، زیرا توسعه‌دهندگان می توانند با بهینه‌سازی‌های خاص برای ویندوز و ایکس‌باکس به افکت‌های انتخاب شده‌ی AMD FidelityFX دسترسی پیدا کنند. توسعه‌دهندگان بازی اکنون می‌توانند از FidelityFX به صورت مستقیم از کیت توسعه‌ی بازی ایکس‌باکس سری ایکس و اس برای بهینه‌سازی‌های خاص این پلتفرم‌ها استفاده کنند.

این پیشرفت برای همه‌ی ما در شرکت AMD که تلاش کرده‌ایم تا این ویژگی‌ها را به دست توسعه‌دهندگان بیشتری برسانیم، هیجان‌انگیز است. ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا افکت‌های بسیار بهینه شده‌ی خود در را در میان بازی‌های بین پلتفرمی قرار دهیم. توسعه دهندگان بازی‌های ایکس‌باکس که علاقه مند به شروع کار با AMD FidelityFX هستندریال می‌توانند این کار را با جدیدترین کیت توسعه‌ی بازی (GDK) انجام دهند، جایی که نمونه هایی برای فناوری‌های Contrast Adaptive Sharpening، سایه‌زنی متغیر (Variable Shading) و Raytraced Shadow Denoiser در دسترس هستند.

در حال حاضر پشتیبانی از این کیت توسعه تنها برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس و در فضای این کنسول‌ها در دسترس قرار دارد. با این حال، کنسول پلی‌استیشن ۵ دارای تراشه‌ی AMD است و ممکن است به‌زودی به آن نیز اضافه شود. بازی‌هایی مانند Cyberpunk 2077, Microsoft Flight Simulator, Godfall, Horizon Zero Dawn, Resident Evil Village و Far Cry 6 بر روی رایانه‌های شخصی از AMD FidelityFX پشتیبانی می‌کنند.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

کد امنیتی *