صفحه اصلی / اخبار بازی / گزارش: مذاکرات مایکروسافت و دیسکورد به پایان خود رسید
گزارش: مذاکرات مایکروسافت و دیسکورد به پایان خود رسید

گزارش: مذاکرات مایکروسافت و دیسکورد به پایان خود رسید

همان‌طور که مطلع هستید، چند وقتی است که مایکروسافت (Microsoft) سعی دارد مالکیت دیسکورد (ِDiscord) را به دست آورد. اگر شما هم در این مدت نگران کسب مالکیت این سرویس توسط مایکروسافت بوده‌اید، دیگر وقت آن رسیده است که نفس راحتی بکشید. طبق گزارش جدید وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal)، گرچه این دو شرکت ماه گذشته را به خرید سروس دیسکورد توسط مایکروسافت (که می‌توانست بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای این شرکت هزینه بردارد) پرداختند، اما ظاهرا این مذاکرات به پایان خود رسیده‌اند.

همان‌طور که می‌دانید، دیسکورد یک شبکه‌ی اجتماعی گفتگو محور است که بیشتر برای استفاده‌ی کاربران بازی‌های ویدئویی آنلاین طراحی شده. جالب است بدانید که مایکروسافت تنها شرکت علاقه‌مند به تصاحب دیسکورد نیست و پیش از آن دست‌کم سه شرکت دیگر هم برای خرید این شبکه‌ی اجتماعی که ماهانه بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال دارد، اقدام کرده بودند. با این حال، گویا دیسکورد علاوه‌بر اینکه قصد دارد فعلا استقلال خود را حفظ کند، برنامه‌هایی را هم برای پیوستن به بازار سرمایه دارد.

مسلماً این موضوع برای کسانی که در حال حاضر از دیسکورد استفاده می‌کنند، خبر خوبی خواهد بود. زمانی که مایکروسافت مالکیت اسکایپ (Skype) را از آن خود کرد، شرایط این سرویس مخصوص گفتگوی ویدئویی و تماس صوتی، به طور چشمگیری بدتر شد. به همین دلیل، بسیاری نگران بودند که تصاحب دیسکورد توسط مایکروسافت، این شبکه‌ی اجتماعی را هم به سرنوشت اسکایپ دچار کند. مشخص نیست که دیسکورد تا چه زمانی مستقل خواهد ماند، اما با توجه به ارزش این شرکت که پیوسته در حال افزایش است، در آینده شرکت‌های کمی توانایی خرید آن را خواهند داشت.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

کد امنیتی *