اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنپی سینینتندو

Apex Legends آیتم‌های رایگانی را در اختیار برخی از کاربران قرار خواهد داد

با اعلام استودیو ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment)، آیتم‌های رایگانی در اختیار کاربرانی که هنگام ورود به بازی Apex Legends با خطای code:net مواجه هستند قرار خواهد گرفت.

محبوبیت عنوان Apex Legend همواره در حال افزایش بوده است، تا جایی که در فصل هشتم این بازی، به اوج خود می‌رسد. در ماه ژانویه بود که این عنوان با داشتن ۱۳۰۰۰۰ کاربر فعال در لحظه در استیم، به رکورد تازه‌ای دست یافت.

متاسفانه برخی از این کاربران جدید، اخیرا با مشکلاتی هنگام ورود به بازی رو به رو شده‌اند که کاملا از ورود آن‌ها به بازی جلوگیری می‌کند. با این وجود، توسعه‌دهنده این بازی یعنی ریسپاون اینترتینمنت، برای رفع این مشکل سخت تلاش می‌کند و قول داده است که برای جبران، آیتم‌هایی را به صورت رایگان، به کاربرانی که از این مشکل رنج می‌برند اهدا کند.

این مشکل، خطایی در اتصال است و زمانی که کاربران در حال ورود به بازی هستند رخ می‌دهد. معمولا کاربران مدتی طولانی را منتظر بارگذاری بازی مانده و در نهایت با خطای code:net مواجه می‌شوند که مجددا آن‌ها را به صفحه‌ی ورود به بازی بازمی‌گرداند. اگر خاطرتان باشد، در ماه فوریه بود که رویداد جشن سالگرد عرضه‌ی این بازی به دلیل مشکلات مشابهی که در بازی وجود داشت، چندی به طول انجامید. در نتیجه می‌توان گفت که این ایراد از آن زمان جزئی از بازی بوده است.

این‌طور که استودیو ریسپاون در توییتی اعلام کرده، مشکل موردبحث در سراسر جهان کمتر از ۴۵۰ نفر را آزرده‌خاطر کرده است و توسعه‌دهندگان به صورت دستی در حال تعمیر حساب‌های آسیب‌دیده هستند. طبق اعلام استودیوی سازنده، ایرادات ۷۰ درصد حساب‌هایی که این مشکل را گزارش کرده‌اند رفع شده و این نشانه‌ی خوبی است. همچنین ریسپاون از کسانی که دچار این مشکل شده‌اند می‌خواهد که این موضوع را از طریق وب‌سایت راهنمایی (Help) استودیو ریسپاون گزارش کنند. در نهایت هم تیم توسعه قول داده است که برای جبران این تجربه‌ی ناخوشایند، آیتم‌هایی را در داخل بازی، به عنوان هدیه برای این دست از کاربران در نظر بگیرد.

اگرچه استودیو ریسپاون مشخص نکرده که درباره‌ی چه آیتم‌هایی صحبت می‌کند، گزارش‌هایی از طرف کاربرانی که هدایای خود را دریافت کرده‌اند به دست رسیده است. مخصوصا یکی از کاربران با ارائه‌ی شواهدی به رسانه‌ی خبری دکسترو (Dextero)، از دریافت ۱۵۰ هیرلوم شارد (Heirloom Shard) و ۱۵۰۰۰ اپکس کوین (Apex Coin) پس از رفع ایرادات حسابش خبر داده است. این کاربر همچنین تایید کرده که با خطای code:net روبه‌رو بوده است. این یعنی یک جایزه‌ی کلان؛ با استفاده از ۱۵۰ هیرلوم شارد مذکور، بازی‌بازان می‌توانند یک لجند هیرلوم (Legend Heirloom) را به دست بیاورند. این آیتم، کمیاب‌ترین آیتم تزئینی است که بازی‌بازان می‌توانند به دست بیاورند.

همچنین با استفاده از آن ۱۵۰۰۰ اپکس کوین هم می‌توان آیتم‌های بسیاری را از فروشگاه داخل بازی تهیه کرد. با توجه به این نکته که تنها راه برای خرید آیتم‌های تزئینی همین واحد پول داخل بازی است، این هدیه بهترین چیزی خواهد بود که کاربران می‌توانند منتظرش باشند. اگرچه این باگ حساب عصبانیت بسیاری را به همراه داشت و احتمالا در تبدیل Apex Legends به بازی که تا اینجای سال بیشترین توییت را به خود اختصاص داده هم بی تاثیر نبوده، اما روی خوش ماجرا این است که استودیو ریسپاون به‌زودی این مشکل را کاملا رفع خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا