اخبار بازیایکس باکس

هم‌اکنون سرویس استدیا بر روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس در دسترس است

به نظر می‌رسد سرویس پردازش ابری استدیا برخلاف تصورات اولیه، با موفقیت چندانی رو‌به‌رو نشده است و شرکت گوگل قصد دارد برنامه‌های جدیدی را برای رونق آن به کار گیرد.

شرکت گوگل چندی پیش به صورت رسمی از تعطیلی کامل استودیوهای فرست-پارتی خود خبر داد تا دیگر شاهد هیچ بازی انحصاری برای سرویس استدیا نباشیم. در حالی که هنوز بازی‌های ترد-پارتی زیادی برای انتشار بر روی این پلتفرم معرفی می‌شوند، اما تصور موفقیت آن بسیار سخت به نظر می‌رسد و احتمالا در آینده‌ی نزدیک شاهد کنار گذاشته شدن این بخش توسط شرکت گوگل باشیم. حال به تازگی اخباری منتشر شده است که بر احتمال اجرا شدن سرویس استدیا بر روی پلتفرم‌های بخش ایکس‌باکس اشاره دارند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط کاربران، به نظر می‌رسد به‌روزرسان جدید سیستم‌های وب‌گردی برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس از Edge Chromium بهره می‌برد. این امر سبب شده است که تست‌کنندگان نسخه‌ی آلفا به خدمات سرویس استدیای شرکت گوگل دسترسی پیدا کنند. اگر چه این دسترسی یک اقدام رسمی نیست اما نشان می‌دهد که احتمالا شرکت گوگل تدابیری را انجام داده تا سرویس پردازش ابری خود بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس قابل دسترسی باشد.

تاکنون، دو شرکت مایکروسافت و گوگل در مورد این اطلاعات جدید به انتشار بیانیه‌های رسمی نپرداخته‌اند و باید توجه داشت سیسم مرورگر کنسول‌های ایکس‌باکس در کنار عمومی بودن، هنوز در مرحله‌ی تست آلفا قرار دارد؛ بنابراین این سوال که سرویس استدیا بعد از انتشار نسخه‌ی رسمی و نهایی مرورگر همچنان در دسترس کاربران خواهد بود، هنوز بدون پاسخ مانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا