اخبار بازی

کمبود پردازنده‌های گرافیکی Nvidia به علت افزایش استخراج ارز مجازی نیست

به تازگی، مدیر ارشد بخش مالی شرکت Nvidia در یک بیانیه اعلام کرد که کمبود پردازنده‌های گرافیکی این شرکت هیچ ارتباطی با افزایش چشم‌گیر محبوبیت و تقاضا برای استخراج ارزهای مجازی ندارد.

سه ماه از سال جدید میلادی می‌گذرد و به نظر می‌رسد که هنوز کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی در مورد زمان مناسب استفاده از کارت‌های گرافیکی دو شرکت Nvidia و AMD اطلاعات کافی را در اختیار ندارند و این دو شرکت نیز هنوز توضیحات خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند. بسیاری از کاربران اعتقاد دارند کمبود شدید پردازنده‌های گرافیکی به دلیل استقبال از استخراج ارزهای مجازی و هجوم آن‌ها به سمت سخت‌افزارهای بازار مصرف است.

در جریان کنفرانس سازمان ریموند جیمز، مدیر ارشد بخش مالی شرکت Nvidia، خانم کلت کرس (Colette Kress) به موضوع استفاده‌ی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتالی با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی پرداخت و اظهار داشت که این امر علت کمبود کارت‌های گرافیکی در بازار به شمار نمی‌آید. وی در ادامه افزود که برخی مسائل فنی و تقاضای کلی زیاد بازار مصرف باعث کمبود پردازنده‌های گرافیکی در دسترس خریداران شده است.

به گفته‌ی خانم کرس، پردازنده‌های گرافیکی شرکت Nvidia در سه ماه گذشته بسیار محبوبیت داشته‌اند و حتی اگر موضوع استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتالی را نادیده بگیریم، باز هم شرایط به سمت کمبود پیش می‌رفت. در نهایت خانم کرس اظهار داشت که در آینده باید وضعیت عرضه‌ی پردازنده‌های گرافیکی بهبود یابد و میزان عرضه‌ی کلی با افزایش چشم‌گیری همراه شود. البته به نظر می‌رسد کمبود پردازنده‌های گرافیکی تا سال ۲۰۲۲ میلادی همچنان برقرار باشد.

در نهایت مدیر ارشد مالی Nvidia به موفقیت پردازنده‌های گرافیکی سری ۳۰۰۰ آمپر که در سال گذشته عرضه شدند، اشاره کرد. همچنین او در مورد محبوبیت پردازنده‌ی گرافیکی جدید این شرکت یعنی RTX 3060 اشاره داشت و اعلام کرد به عقیده‌ی او، تعادل بسیار خوبی بین عملکرد عالی و قیمت مقرون به صرفه‌ی این محصول وجود داشته و همین امر باعث استقبال بالای کاربران شده است. البته این گفته‌ی خانم کرس تعجب‌آور نیست؛ چرا که تمامی کارت‌های گرافیک RTX 3060 در ساعات اولیه‌ی عرضه به فروش رسیدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا