اخبار بازیپلی استیشن

شایعه: ویژگی FidelityFX Super Resolution ای‌ام‌دی، معادل DLSS انویدیا، از کنسول‌های نسل نه پشتیبانی خواهد کرد

طبق ادعای یوتیوبری معروف به نام لینوس سباستین (Linus Sebastian)، شرکت ای‌ام‌دی (AMD) قصد دارد تکنولوژی FidelityFX Super Resolution، معادل DLSS انویدیا (NVIDA)، را به طور هم‌زمان بر روی تمام پلتفرم‌ها از جمله کنسول‌های نسل نهمی منتشر کند.

از زمان عرضه‌ی نسخه‌ی دوم DLSS توسط انویدیا، بازی‌بازان رایانه‌های شخصی شاهد عملکرد شگفت انگیز این تکنولوژی بوده‌اند. این ویژگی به دارندگان کارت‌های RTX انویدیا اجازه می‌دهد تا با کاهش جزئی کیفیت تصویر، نرخ فریم خود در بازی‌های پشتیبانی شده را به صورت قابل توجهی افزایش دهند. همچنین از آن جایی که فعال کردن رهگیری پرتو سبب می‌شود تا عملکرد بازی به شدت کاهش پیدا کند، DLSS کمک می‌کند تا بازی‌بازان بتوانند حتی پس از فعال کردن رهگیری پرتو نیز همچنان بازی‌ها را با نرخ فریم بالا تجربه کنند.

با توجه به موفقیت بزرگ DLSS، کاربران محصولات ای‌ام‌دی به شدت منتظر رونمایی از تکنولوژی این شرکت برای بهبود عملکرد بازی‌ها هستند. حال به نظر می‌رسد که دلیل این انتظار طولانی برای عرضه‌ی FidelityFX Super Resolution مشخص شده است. طبق ادعای لینوس سباستین، صاحب کانال مشهور Linus Tech Tips، ای‌ام‌دی قصد دارد FidelityFX Super Resolution را به صورت هم‌زمان بر روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت و سونی منتشر کند.

ظاهراً به جای عجله کردن و عرضه‌ی FidelityFX Super Resolution تنها برای کارت‌های رده بالا، آن‌ها می‌خواهند این تکنولوژی از هر نظر کراس پلتفرم باشد. پس پیش از انتشار FidelityFX Super Resolution، آن‌ها می‌خواهند این تکنولوژی بر روی تمام کارت‌های گرافیک خود از جمله کنسول‌ها اجرا شود.

حال با در نظر گرفتن عملکرد فوق العاده‌ی DLSS بر روی کارت‌های RTX، باید دید که تکنولوژی FidelityFX Super Resolution تا چه حد می‌تواند عملکرد بازی‌ها را بر روی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی بهبود دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا