اخبار بازیاندروید

عنوان Artifact از این پس به صورت رایگان قابل بازی خواهد بود

اینطور که به نظر می‌رسد بازی کارتی Artifact به انتهای راه خود رسیده است. شرکت و استودیوی توسعه‌ی آثار ویدیویی، ولو (Valve)، قرار است تا به زودی به روند توسعه و پشتیبانی از بازی Artifact پایان دهد و همچنین از این به بعد این عنوان را به صورت رایگان برای بازی در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد.

با انتشار بازی Half-Life: Alyx در طی سال گذشته، ولو توانست تا پس از وقفه‌ای نسبتا طولانی در زمینه‌ی توسعه‌ی عناوین AAA دوباره مورد توجه قرار گیرد، اما با این همه، این اثر از نظر فنی بازی نماد برگشت آن‌ها به روند توسعه‌ی عناوین AAA حساب نمی‌شد. علاوه بر این عنوان کارتی Artifact در تاریخ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر گردید، اما این عنوان نیز تقریبا بلافاصله با استقبال منفی گسترده‌ای از سوی جامعه‌ی منتقدین و بازی‌بازان روبرو شد که منجر به کاهش چشمگیر تعداد بازی‌بازان این عنوان و در نهایت فراموشی زودهنگام آن شد.

با این حال، اندکی پس از انتشار این عنوان، ولو فرایند اصلاح مجدد بازی  Artifact را به منظور رفع بزرگترین مشکلات و ایرادات این عنوان آغاز کرد. به طوری که تقریبا بعد از مدت کوتاهی از عرضه‌ی نسخه‌ی اولیه‌ی این عنوان، بازی Artifact 2.0 به حالت بتا راه پیدا کرد. اما اینطور که به نظر می‌رسد، هیچ یک از دو نسخه‌ی بازی نتوانستند به نوعی در حد انتظارات ولو ظاهر شوند و از نظر توسعه دهندگان شکست خوردند. در طول به روزرسانی که اخیرا منتشر شد، ولو تایید کرد که روند توسعه و بهینه سازی این عنوان در حال پایان است و از این به بعد هر دو نسخه‌ی این بازی به صورت رایگان قابل بازی خواهند بود.

در اعلامیه‌ی این به روزرسانی آمده است که با وجود فروش اولیه‌ی نسبتا خوب و راضی کننده، تعداد بازی‌بازان این عنوان به طرز چشمگیری کاهش یافته است. این اتفاق در ابتدا باعث تغییر روندتوسعه‌ی ما شد. به طوری که به شدت سعی کردیم تا با ارتقای حالات مختلف و ویژگی‌های فنی این اثر آن را بهبود بخشیم و به بازگشت بازی‌بازان به این اثر امیدوار باشیم.

اکنون حدود یک سال و نیم است که تیم فعلی توسعه‌ی بازی Artifact به طور جدی کار ساخت یک ریبوت کاملا جدید را از این بازی آغاز کرده است. اگرچه اکثریت تیم ما از اینکه توانستیم تا بیشتر اهداف جانبی خود در این روند را را انجام دهیم، راضی هستیم، اما در حال حاضر نتوانسته‌ایم تا تعداد بازی‌بازان فعال این اثر را به سطحی برسانیم که ما را در زمینه‌ی بهبود بیشتر و ادامه‌ی روند توسعه‌ی دوباره‌ی این بازی توجیه کند. به همین دلیل، ما تصمیم سختی مبنی بر متوقف کردن توسعه‌ی بازی Artifact 2.0 و بتای آن گرفته‌ایم.

همچنین در ادامه می‌توانید تغییرات ایجاد شده در بازی‌های Artifact Classic و Artifact Foundry را مشاهده نمایید.

تغییرات بازی Artifact Classic:

این بازی برای همه رایگان است.

همه‌ی بازی‌بازان تمامی کارت‌ها را به صورت رایگان دریافت می‌کنند. همچنین دیگر قادر به خرید بسته‌های کارت نخواهید بود.

کارت های موجودی که توسط سایر بازی‌‌بازان به صورت قانونی خریداری شده‌اند، به نسخه‌های ویژه Collector’s Edition تبدیل شده‌اند که همچنان قابل فروش خواهند بود.

همچنین ادغام کارت‌ها و بازار از بازی حذف شده است.

رویدادها‌ی پولی و فروش بلیط برای آن‌ها از بازی حذف شده است.

کاربرانی که هزینه‌ی لازم بازی را پرداخت کرده‌اند، بسته‌های کارت نسخه‌ی Collector’s Edition را برای بازی کردن کسب می‌کنند. هر چند برای بازی‌بازان که بازی را به صورت رایگان دریافت کرده‌اند اینگونه نخواهد بود.

تغییرات بازی Artifact Foundry:

بازی برای همه رایگان است.

بازی‌بازان با انجام بازی و پیروزی‌های خاص به کارت‌ها دسترسی پیدا می‌کنند. تمام کارت‌های موجود در این عنوان از این طریق بدست می‌آیند. هیچ کارت یا بسته‌ای برای فروش نخواهد بود و کارت‌های Artifact Foundry قابل فروش نیستند.

تمام کارت‌های فرضی که پیش‌تر طرح‌های هنری از آن‌ها منتشر شده بود، در بازی نهایی وجود دارند.

ولو اطمینان داده است که بدون شک به ساخت عناوین ویدیویی بیشتر بر اساس مجموعه‌ی Half-Life ادامه می‌دهد، بنابراین طرفداران می‌توانند اطمینان داشته باشند که احتمالا شکست بازی Artifact دیگر تکرار نخواهد شد.

نظر شما درباره‌‌ی این بازی چیست؟ آیا این عنوان را تجربه کرده‌اید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا