اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنمنتخب سردبیرنینتندو

آمار جدیدی از میزان فروش کنسول ‌ها در انگلستان منتشر شد

کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس موفق شدند در زمان انتشار خود برخی از رکوردهای فروش دو شرکت سونی و مایکروسافت را جابجا نمایند.

باید توجه داشت که بازار فروش در کشور انگلستان، یکی از محدوده‌هایی به شمار می‌آید که انعکاس میزان فروش بازی‌ها و کنسول‌های خانگی را می‌توان در آن مشاهده نمود. حال به تازگی آمار و ارقامی از میزان فروش چهار کنسول پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به همراه نینتندو سوییچ منتشر شده است که از آمارهای گذشته دقیق‌تر به نظر می‌رسد.

طبق این اطلاعات منتشر شده، کنسول‌های هر سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو در سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه قبلی با افزایش چشم‌گیر در میزان فروش مواجه بوده‌اند. کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰، مجموعا به میزان ۹۰۰ هزار واحد فروش داشته‌اند که ۲۰۰ هزار واحد از فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده است. همچنین سه کنسول ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در سال ۲۰۲۰ مجموعا بیش از ۶۰۰ هزار واحد توسط بازی‌بازان خریداری شدند که این رقم برای کنسول ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۹، ۵۰۰ هزار واحد ثبت شده است.

با توجه به این ارقام و آمار، کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۰ کشور انگلستان عملکرد بسیار بهتری داشته است. این دستگاه در سال ۲۰۲۰ موفق به فروش بیش از ۱٫۵ میلیون واحدی شد که نسبت به میزان فروش آن در سال ۲۰۱۹، رشد نیم میلیون واحدی به شمار می‌آید؛ در نتیجه می‌توان گفت که کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۰ از مجموع فروش سه کنسول پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس عملکرد بسیار بهتری داشته است. میزان فروش کنسول‌های نسل نهمی دو شرکت سونی و مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ کشور انگلستان به ۸۰۰ هزار واحد می‌رسد که تقریبا نیمی از فروش نینتندو سوییچ در این مدت حساب می‌شود.

باید توجه داشت که سال ۲۰۲۰ میلادی در واقع آغاز عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی به شمار می‌آید؛ از همین رو شاهد افزایش استقبال بازی‌بازان از این محصولات سخت‌افزاری بودیم. همچنین تاثیرات ناشی از شیوع ویروس کرونا و قرنطینه‌های خانگی هم در افزایش فروش این کنسول‌ها بسیار اثرگذار بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا