اخبار بازیایکس باکس

مایکروسافت قصد خرید استودیو جدیدی را دارد

مایکروسافت در چند سال گذشته استودیوهای بازی‌سازی زیادی را برای برند ایکس باکس خریداری کرده است که مهم‌ترین آن‌ها زنیمکس و بتسدا هستند.

با این وجود به نظر می‌رسد که خرید استودیوهای جدید تمامی ندارد و فیل اسپنسر به دنبال توسعه دهنده دیگری است. مایکروسافت معامله با بتسدا را در خفا نهایی کرد و هیچ اطلاعات از آن درز پیدا نکرد. به همین خاطر شایعه خرید یک استودیو جدید برای ایکس باکس را نمی‌توان نادیده گرفت.

جز کوردن (Jez Corden) از سایت Windows Central اعلام کرده است که مایکروسافت در کنفرانس خود در E3 2021 از استودیو جدیدی را به طرفداران معرفی خواهد کرد. جز کوردن سابقه بسیار خوبی در این زمینه دارد و پیش از این پروژه‌ها مختلفی از ایکس باکس را لو داده و اکنون او باور دارد که مایکروسافت با خرید این استودیو به چند آی‌پی جدید دسترسی پیدا کرده است.

مایکروسافت قصد خرید استودیو جدیدی را دارد

متاسفانه اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس قرار ندارد و نمی‌توان به راحتی استودیو هدف مایکروسافت را حدس زد. چندی پیش شایعات به این اشاره داشتند که این کمپانی به دنبال استودیو IO Interactive است، اما این توسعه دهنده با انتشار بیانیه‌ای به صورت رسمی این شایعات را رد کرد. IO Interactive که به تازگی از اسکوئر انیکس جدا شده، قصد دارد به صورت مستقل به کار خودش ادامه دهد.

بنابر صحبت‌های کوردن ای‌پی‌های جدید مایکروسافت، بازی‌های بزرگ و AAA نیستند. از این رو انتظار نمی‌رود که مایکروسافت به سراغ استودیو بزرگی رفته باشد. شایعات دیگری نیز به استودیو The Farm 51 اشاره دارند، توسعه دهنده‌ای که مشغول ساخت بازی Chernobylite است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا