اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنپی سیمنتخب سردبیر

جزئیاتی از حجم بهینه‌ساز روز اول Mass Effect: Legendary Edition منتشر شد

این روزها کم پیش می‌آید که شاهد انتشار یک بازی، بدون بهینه‌ساز و یا به‌روزرسان روز اول باشیم. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی Mass Effect: Legendary Edition، مشخص شد که این عنوان هم به‌روزرسانی را در روز اول عرضه‌اش دریافت خواهد کرد. طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، بهینه‌ساز روز اول این بازی با حجم ۱۱ گیگابایت در دسترس قرار خواهد گرفت تا عملکرد بازی در زمینه‌ی گرافیک‌ها و اجرای بازی، در همان روز عرضه بهبود پیدا کند.

این اطلاعات، از اولین به‌روزرسان بازی موردبحث که هم اکنون در سرورهای پلی‌استیشن قرار دارد به دست آمده است. هرچند Mass Effect: Legendary Edition که مجموعه‌ای از سه‌گانه‌ی این سری به شمار می‌آید هنوز عرضه نشده، اما جزئیات به‌روزرسان مذکور مشخصا به حجم ۱۱ گیگابایتی بهینه‌ساز روز اول این بازی که به محض عرضه‌ی آن قابل دریافت خواهد بود، اشاره می‌کند.

عنوان Mass Effect: Legendary Edition نسخه‌ای بهبودیافته از سه‌گانه‌ی علمی تخیلی استودیو بایو ویر (BioWare) است؛ در واقع، نسخه‌ای بهبودیافته از عناوینی است که با تحسین منتقدان همراه بوده‌اند. در جریان این سه‌گانه‌ی جذاب، بازی‌بازان در نقش فرمانده شپارد (Commander Shepard) ظاهر می‌شوند تا از نابودی اهالی کهکشان توسط ریپرها (Reapers) جلوگیری کنند.

در جهت ارتقای Mass Effect: Legendary Edition به منظور اجرا با گرافیک‌های بهبودیافته بر روی کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی، دست کم افزودن بیش از ۳۰۰۰۰ بافت تازه به این عنوان نیاز است. مخصوصا با توجه به اینکه عنوان مذکور، در واقع نسخه‌ای بهبودیافته از سه عنوان دیگر به حساب می‌آید که همگی قرار است از وضوح ۴K بهره‌مند باشند.

علاوه‌بر ارائه‌ی نرخ فریم بهبودیافته برای هر سه عنوان و ارتقای جلوه‌های نوری و بصری، تهیه‌ی یک بهینه‌ساز و انتشار آن در روز عرضه‌ی بازی -برای اطمینان از اینکه بازی موردبحث هرآنچه که لازم است را به همراه خواهد داشت- هم واقعا امری ضروری است.

در کنار همه‌ی بهبودهای بصری که بایو ویر به آن‌ها پرداخته، در توضیخات به‌روزرسان روز اول بازی به رفع ایرادات مختلف محتوای بازی هم اشاره شده است؛ از این رو ممکن است که به برخی از ایرادات قبلی بازی که در نسخه‌ی اصلی موجود بوده و هیچ‌گاه برطرف نشدند هم رسیدگی شده باشد.

بایو ویر پیش از این اشاره کرده بود که قرار است تتغییرات متعدد بخصوصی در عنوان Mass Effect 3 ایجاد شود؛ چراکه مکانیسم اصلی این بازی یعنی مهیای ارتشی به منظور پس گرفتن زمین از ریپرها، برای ارائه‌ی روش‌های بیشتر آماده‌سازی با تغییراتی مواجه خواهد شد.

عنوان Mass Effect: Legendary Edition به همراه بهینه‌ساز روز اول خود، در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه (۱۴ مه) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد. البته اجرای این بازی بر روی کنسول‌های نسل جدید هم امکان‌پذیر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا