صفحه اصلی / اخبار بازی / مایکروسافت از رشد ۵۰ درصدی بخش بازی‌‌ نسبت به سال گذشته خبر داد

مایکروسافت از رشد ۵۰ درصدی بخش بازی‌‌ نسبت به سال گذشته خبر داد

اخیرا شرکت مایکروسافت گزارشی از عملکرد سه‌ماه‌ی مالی سوم خود که در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ به پایان رسید را منتشر کرده است که نشان از رشد عملکرد بخش بازی‌های این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

طبق گزارش به دست آمده، به لطف انتشار کنسول‌های ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در ماه نوامبر سال گذشته، درآمد سه ماه‌ی سوم سال مالی جاری شرکت مایکروسافت با رشد ۵۰ درصدی نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل همراه بود و این میزان معادل رقم ۳٫۵۳ میلیارد دلار است.

همچنین طبق این گزارش، درآمد بخش محتوا و سرویس‌های بخش ایکس‌باکس که شامل بازی‌های انحصاری، بازی‌های ترد-پارتی و اشتراک سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) می‌شود با رشد ۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. همچنین تقاضا برای بخش سخت‌افزاری که ناشی از خرید دو کنسول ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس است، رشد چشم‌گیر ۲۳۲ درصدی را داشته که نشان از فروش بسیار پایین کنسول‌های ایکس‌باکس در مدت مشابه سال قبل دارد. البته شرکت مایکروسافت اعلام نمود که این گزارش با احتساب درآمدهای کسب شده از مجموعه‌ی زنی‌مکس (ZeniMax) نیز همراه است که در سپتامبر سال گذشته آن را به قیمت ۷٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

به گفته‌ی دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر ارشد نیکو پارتنرز (Niko Partners)، این نتایج به دست آمده در واقع بهترین عملکرد سه ماهه‌ی مالی بخش بازی‌های شرکت مایکروسافت در شش سال گذشته به شمار می‌آید. احمد همچنین اشاره کرد که اگرچه افزایش فروش کنسول‌های نسل نهمی بسیار چشم‌گیر بوده اما هنوز هم ۸۰ درصد کل درآمد بخش بازی‌های مایکروسافت از طریق فروش محتوا و اشتراک سرویس‌ها به دست آمده است.

کاملا واضح است در حالی که دو شرکت سونی و نینتندو بر روی ارائه‌ی محتوای با کیفیت و قدرتمند برای کاربران کنسول‌های خود تمرکز ویژه‌ای کرده‌اند، شرکت مایکروسافت سرمایه‌گذاری خود را بر روی سرویس ایکس‌ باکس گیم‌پس انجام داده است.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

کد امنیتی *