سینما و تلویزیونمنتخب سردبیر

سرمایه گذاری 17 میلیارد دلاری نتفلیکس در سال 2021

شبکه استریم نتفلیکس قصد دارد بیش از ۱۷ میلیارد دلار را برای تولید محتوای جدید در سال ۲۰۲۱، هزینه کند.

نتفلیکس اخیرا گزارش عملکرد خود را به سهامداران این شبکه داده است و در آن با توضیح شرایط، اعلام کرده که احتمالا تا پایان سال کنونی میلادی، ۱۷ میلیارد دلار را صرف ساخت فیلم و سریال جدید خواهد کرد.

همانطور که قبلا گفتیم، به خاطر شرایط کرونا در سال ۲۰۲۰، بسیاری از تولیدات ما در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، منتشر خواهند شد.

گرچه شرایط توزیع واکسن در کشورهای مختلف متفاوت است، اما به جز در دو کشور برزیل و هند، روند ساخت و تولید محتوای جدید را در اکثر کشورهای بزرگ از سر گرفته‌ایم.

اگر همین شرایط ادامه داشته باشد، امسال بیش از ۱۷ میلیارد دلار را صرف ساخت محتوای جدید خواهیم کرد تا بتوانیم فیلم‌ها و سریال‌های فوق‌العاده دیگری را به کاربران نتفلیکس نشان دهیم.

نتفلیکس در حالی به عدد ۱۷ میلیارد دلار اشاره می‌کند که این شبکه در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۱٫۸ میلیارد دلار صرف تولید محتوا کرده بود. این عدد در سال ۲۰۱۹ نیز ۱۳٫۹ میلیارد دلار بوده است.

طبق گزارش نتفلیکس، در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۱، فیلم خارج از حصار (Outside the Wire)، پرمخاطب‌ترین محتوای تولیدی نتفلیکس بود که توسط بیش از ۶۶ میلیون خانوار مشترک نتفلیکس، دیده شد. فیلم روز بله‌گویی (Yes Day) نیز با ۶۲ میلیون بیننده، در رده دوم قرار گرفت و بسیار مراقبت می‌کنم (I Care A Lot) نیز با ۵۶ میلیون بیننده، در رده سوم جای گرفت.

در بخش سریال‌ها اما، سریال راه کرم شب‌تاپ (Firefly Lane) در طی ۲۸ روز نخست انتشار، توسط بیش از ۴۹ میلیون خانوار دیده شد. فصل سوم سریال کبرا کای (Cobra Kai) نیز در سه‌ماهه نخست امسال، نظر ۴۵ میلیون خانوار را به خود جلب کرد.

همچنین این شبکه اعلام کرده است که سریال چه کسی سارا را کشت؟ (Who Killed Sara) که یک سریال مکزیکی است، در چهار هفته نخست انتشار خود، توسط بیش از ۵۵ میلیون خانوار دیده شد تا تبدیل به موفق‌ترین اثر غیر انگلیسی زبان تاریخ نتفلیکس در بازه ۱ ماهه شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا